Na stronie NFZ możemy przeczytać informację skierowaną do lekarzy o przestrzeganiu praw pacjenta do świadczeń gwarantowanych.
W informacji czytamy m.in. „Pacjent ma prawo do recepty na leki refundowane, wystawionej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Udzielanie świadczeń w sposób niepełny lub nieprawidłowy narusza warunki umowy pomiędzy OW NFZ a świadczeniodawcą. (…) lekarz udzielający świadczeń w placówce leczniczej, która zawarła umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z OW NFZ, ma prawo i obowiązek wystawiać pacjentom recepty na leki i wyroby medyczne refundowane w ramach tej umowy. Niepotrzebne jest więc posiadanie przez niego odrębnej umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki”.
Pliki do pobrania: NFZ
Pliki do pobrania: NFZ
Czytaj również: OZZL o konflikcie receptowym z rządem
0 comments:
Post a Comment