Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w mocy wyroki wobec lekarzy, którzy dokonywali oszustw przy wystawianiu recept na leki refundowane.
Sąd rejonowy w Białymstoku w 2011 r. skazał troje lekarzy na kary po pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, po 2 tys. zł grzywny oraz nakazał zwrot Narodowemu Funduszowi Zdrowia kwoty prawie 18 tys. zł z tytułu nienależnej refundacji.
Sąd Okręgowy uznał apelacje za bezzasadna i wyroki utrzymał w mocy.
Lekarze wystawiali recepty w latach 1998-1999 na inne osoby niż pacjenci. Początkowo podejrzanych było 17 lekarzy oraz właścicieli i pracowników aptek. Ostatecznie zarzuty usłyszało trzech lekarzy.
Czytaj też: Wypisywanie recept – proces przed sądem
Poświadczenie nieprawdy przez lekarza (przestępstwo fałszu intelektualnego)
Sąd rejonowy w Białymstoku w 2011 r. skazał troje lekarzy na kary po pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, po 2 tys. zł grzywny oraz nakazał zwrot Narodowemu Funduszowi Zdrowia kwoty prawie 18 tys. zł z tytułu nienależnej refundacji.
Sąd Okręgowy uznał apelacje za bezzasadna i wyroki utrzymał w mocy.
Lekarze wystawiali recepty w latach 1998-1999 na inne osoby niż pacjenci. Początkowo podejrzanych było 17 lekarzy oraz właścicieli i pracowników aptek. Ostatecznie zarzuty usłyszało trzech lekarzy.
Czytaj też: Wypisywanie recept – proces przed sądem
Poświadczenie nieprawdy przez lekarza (przestępstwo fałszu intelektualnego)
0 comments:
Post a Comment