W Bytomiu zakończył się proces w sprawie lekarza oskarżonego o fałszowanie dokumentacji medycznej, która miała na celu ochronę jednego z przestępców przed odbywaniem kary pozbawienia wolności. Fałszowanie polegało na tworzeniu fikcyjnej dokumentacji, na zamianie próbek tkanek na takie, które wskazywały na zmiany chorobowe.
Lekarz przyznał się do popełnienia przestępstwa. W środę tj. 30.5.2012 r. została skazany na 3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 i grzywnę w wysokości 72 tys. zł.
Polecam również post i artykuł: Poświadczenie nieprawdy przez lekarza (przestępstwo fałszu intelektualnego)
0 comments:
Post a Comment