W szpitalu w Toruniu rodziła 29-latka. Dziecko urodziło się martwe. Biegli uznali, że doszło do popełnienia błędu medycznego polegającego na braku opieki nad rodzącą kobietą.
Z opinii wynika, że ciężarna nie miała starannej opieki, poród nie był wystarczająco monitorowany, pomimo istniejących wskazań medycznych. Kobiecie nie wykonano diagnostyki – USG Doplera ani kontrolnego KTG. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że zachłysnął się on wodami płodowymi w wyniku niedotlenienia wewnątrzmacicznego (zamartwicy). W opisie badań histopatologicznych znalazła się zapis „Doszło do ostrego i dynamicznego procesu zamknięcia światła naczyń pępowinowych”.
Biegli uznali, że: „Postępowanie było nieprawidłowe, nacechowane brakiem należytej staranności, naruszające wymogi wiedzy medycznej i wyczerpujące znamiona błędu medycznego”.
Więcej: www.gazeta.pl
Biegli uznali, że: „Postępowanie było nieprawidłowe, nacechowane brakiem należytej staranności, naruszające wymogi wiedzy medycznej i wyczerpujące znamiona błędu medycznego”.
Więcej: www.gazeta.pl
0 comments:
Post a Comment