Bezprawna sterylizacja – proces przeciwko lekarce z Szamotuł

on Monday, May 28, 2012
W 2009 r. w szpitalu podczas zabiegu cesarskiego cięcia lekarka wykonała sterylizację twierdząc, że w ten sposób ratowała życie i zdrowie kobiety. Jednak inną wersję w trakcie procesu przedstawił anestezjolog. Według niego nie było powodu dokonania zabiegu sterylizacji, nie było zagrożenia życia spowodowanego krwawieniem.

Lekarka nie mając zgody pacjentki dokonała zabiegu sterylizacji, za co została oskarżona o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowi pacjentki. Zgodnie z art. 156 KK grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Z kolei za wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjentki na podstawie art. 192 KK grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji będzie zachodził zbieg przestępstw.

Więcej:
www.wyborcza.pl

0 comments:

Post a Comment