Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył karę w wysokości 665 tys. zł na lekarza, który nie wypełniał dokumentacji medycznej.
Jak możemy przeczytać w prasie, lekarz z 30-letnim stażem wystawiał recepty na leki refundowane jednak nie zawsze wypełniał dokumentacje medyczną. Po przeprowadzeniu kontroli przez NFZ lekarz ma zwrócić pieniądze za przepisane leki i dodatkowo uiścić karę.
Dlaczego ma to zrobić lekarz a nie przychodnia?
Lekarz zatrudniony jest na podstawie kontraktu i dodatkowo w umowie ma klauzulę o odpowiedzialności finansowej, a w takiej sytuacji to on ponosi odpowiedzialność.
Jak możemy przeczytać w prasie, lekarz z 30-letnim stażem wystawiał recepty na leki refundowane jednak nie zawsze wypełniał dokumentacje medyczną. Po przeprowadzeniu kontroli przez NFZ lekarz ma zwrócić pieniądze za przepisane leki i dodatkowo uiścić karę.
Dlaczego ma to zrobić lekarz a nie przychodnia?
Lekarz zatrudniony jest na podstawie kontraktu i dodatkowo w umowie ma klauzulę o odpowiedzialności finansowej, a w takiej sytuacji to on ponosi odpowiedzialność.
0 comments:
Post a Comment