Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych opublikowała w poniedziałek (18 marca) korespondencję z NFZ na temat warunków zawierania i realizacji umów o udzielaniu świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej.
W odpowiedzi na pismo NRPiP Fundusz wyjaśnił, że zmiany przepisów dotyczących liczby świadczeniobiorców objętych przez jedną pielęgniarkę/położną podstawowej opieki zdrowotnej, wprowadzone zostały na wniosek organizacji świadczeniodawców.
Pomimo dokonanej zmiany, przepisy traktować należy w dalszym ciągu jako normę warunkującą zachowanie dostępności do świadczeń i ich jakości, zgodnych z warunkami umowy - czytamy w piśmie NFZ.
Więcej: www.nipip.pl
0 comments:
Post a Comment