Alkohol a przyjmowanie pacjentów

on Monday, July 2, 2012
Kolejna sytuacja, gdy prasa pisze o pijanym lekarzu, który przyjmował pacjentów narażając ich tym samym na utratę życia lub zdrowia. Tym razem sprawa dotyczyła lekarki – internistki, która przyjmowała pacjentów we Wrocławiu mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie dyżuru zdążyła przyjąć 12 pacjentów. Powstaje pytanie dlaczego nikt wcześniej nie zareagował i nie zawiadomił Policji.

Lekarce w przypadku postawienia zarzutu z art. 160 Kodeksu karnego – narażenie na niebezpieczeństwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu będzie stanowiło wykroczenie i na podstawie art. 70 § 2 Kodeksu wykroczeń kara aresztu lub grzywny.


Czytaj również: Nietrzeźwość lekarza w trakcie przyjmowania pacjentów

0 comments:

Post a Comment