28.11.2012 r. Sąd Okręgowy w Lublinie zasądził od szpitala w Lublinie 20 tys. zł zadośćuczynienia za niedostateczną opiekę szpitalną nad dzieckiem.
26.4.2007 r. do szpitala w Lublinie trafił nastolatek. Lekarze nie zlecili chłopcu żadnych badań diagnostycznych, aż do 4.5.2007 r. Stan chłopca pogarszał się. Doszło do rozlania się wyrostka i natychmiastowego zabiegu operacyjnego.
Po wyjściu ze szpitala chłopiec, po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego, trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie rozpoznano nowotwór złośliwy jelita grubego.
Proces rozpoczął się w 2008 r. Wyrok nie jest prawomocny.
Więcej: www.dziennikwschodni.pl
26.4.2007 r. do szpitala w Lublinie trafił nastolatek. Lekarze nie zlecili chłopcu żadnych badań diagnostycznych, aż do 4.5.2007 r. Stan chłopca pogarszał się. Doszło do rozlania się wyrostka i natychmiastowego zabiegu operacyjnego.
Po wyjściu ze szpitala chłopiec, po otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego, trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie rozpoznano nowotwór złośliwy jelita grubego.
Proces rozpoczął się w 2008 r. Wyrok nie jest prawomocny.
Więcej: www.dziennikwschodni.pl
0 comments:
Post a Comment