Narodowy Fundusz Zdrowia przegrał proces z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Toruniu o zwrot kary, którą Fundusz nałożył na szpital. NFZ musi zwrócić szpitalowi 41 tys. złotych.
NFZ w trakcie przeprowadzonej kontroli w szpitalu stwierdził, że część pacjentów onkologicznych i neurologicznych zamiast być hospitalizowana powinna być leczona w trybie ambulatoryjnym. W związku z tym nałożył n szpital karę w wysokości 41,5 tys. zł, którą następnie potrącił ze szpitalnych funduszy w maju 2011 r.
NFZ w trakcie przeprowadzonej kontroli w szpitalu stwierdził, że część pacjentów onkologicznych i neurologicznych zamiast być hospitalizowana powinna być leczona w trybie ambulatoryjnym. W związku z tym nałożył n szpital karę w wysokości 41,5 tys. zł, którą następnie potrącił ze szpitalnych funduszy w maju 2011 r.
Dyrekcja nie zgadzając się z decyzją wystąpiła na drogę sądową. Postępowanie toczyło się ponad rok. Szpital walczy jeszcze z NFZ o kilkanaście milionów zł za nadwykonania dotyczące ostatnich kilku lat.
Orzeczenia z komentarzem dotyczące m.in. kwesti zapłaty za ponadlimitowe udzielenie świadczeń zdrowotnych dostępne w nowej książce: Prawo medyczne w orzecznictwie z komentarzem autorstwa: Agnieszki Fiutak, Wydawnictwo Difin
Więcej:
http://www.pomorska.pl
Orzeczenia z komentarzem dotyczące m.in. kwesti zapłaty za ponadlimitowe udzielenie świadczeń zdrowotnych dostępne w nowej książce: Prawo medyczne w orzecznictwie z komentarzem autorstwa: Agnieszki Fiutak, Wydawnictwo Difin
Więcej:
0 comments:
Post a Comment